dgs sınavına son iki ayda nasıl çalışılmalı
Yazıyı değerlendirin

Uzaktan Eğitim ve Faydaları nelerdir bilmeden önce uzaktan eğitimin ne olduğunu bilmelisiniz. Uzaktan eğitim gerçekten bir okulu ziyaret etmeden veya bir sınıfa fiziksel olarak katılmadan eğitim alma yolu olarak tanımlanabilir. Uzaktan eğitim kursu ile ilgili materyaller daha önce posta yoluyla dağıtıldı, ancak internet ve teknolojik ilerlemelerin artan kullanımı nedeniyle, e-posta, multimedya öğrenme araçları, interaktif iletişim ve video gibi çeşitli araçların yardımıyla bilgisayar ekranınızda mevcuttur. Ez Talks Bulut Toplantısı gibi konferans araçları.

Uzaktan Eğitim ve Faydaları Nelerdir?

  • Uyum ve Özgürlük:

Uzaktan eğitim ve faydaları değerlendirilecek olursa temel avantajlarından biri, bu amaçla kullandığınız kanallardan veya ortamlardan bağımsız olarak eğitim almak için kişiselleştirilmiş bir yaklaşım olabilir. İster çevrimiçi ister posta yoluyla eğitim materyalleri alıyorsunuz olsun, yalnızca kursun materyali ile sizin aranızda bir bağlantı kurulduğunda öğrenebilirsiniz. Uzaktan eğitim sürecinde çalışma materyalini ele alma özgürlüğüne sahip olursunuz. Öğrenim sürecinizi, sabit bir programa bağlı kalmak yerine, size göre planlayabilirsiniz.

  • Kendinden ilham:

Uzaktan eğitim, sizi rehberlik edecek bir gelenek öğretmeni olmadığından kendinizi öğrenmeye teşvik eder. Bir öğrenme ortamı yaratmalı ve onu etkili bir şekilde kontrol etmelisiniz, böylece kişisel gelişiminiz için öğrenmeniz için size ilham verecek bir motivasyon grubu gelişir. Uzaktan eğitim yöntemlerine katılarak bu grubu sizin için geliştirebilirsiniz.

  • Seçme Esnekliği:

Geleneksel öğrenme yollarını izliyorsanız, okulun müfredatına göre belirli bir öğrenme programını takip etmeniz gerekecektir. Ancak, farklı türlerde uzaktan eğitim, düzenli bir öğrenme programını takip etmeden öğrenme programınızı rahatlığınıza göre ayarlamanızı sağlar. Dokunarak form öğrenme sürecinden uzak olsanız bile, uzaktan eğitimin programı size öğrenme rotanızı seçme esnekliği sunar.

  • Kolay erişilebilir:

Zaman kısıtlamaları ve mesafe gibi çeşitli nedenlerle düzenli derslere katılamıyorsanız, uzaktan eğitim, eğitiminizin avantajlarına erişmeniz için en iyi seçenek olabilir. Uzaktan eğitim için yazışma kursunu tercih ederseniz, o zaman sizinle uzaktan eğitim merkeziniz arasında bir bağlantı olarak posta teslimatı yapmanız gerekecektir. Ancak bir bilgisayar ve internet bağlantınız varsa, ezTalks bulut Toplantısı vb. Gibi bazı video konferans yazılımlarını kullanarak çevrimiçi bir öğrenme yöntemini tercih edebilirsiniz. Üstelik işinizden ayrılmadan da öğrenmeye devam edebilirsiniz.

Öğrenirken Kazanın:

Yüksek öğrenim alarak ve mevcut işlerini bozmadan özgeçmişlerini geliştirmek isteyenler, uzaktan eğitim onlar için en iyi seçenek olabilir. Uzaktan eğitimler hem öğrenmeyi hem de kazanmayı içereceğinden, geçiminizi kazanmaya devam edebilirsiniz.

  • Hem Paradan hem Zamandan Tasarruf Sağlar:

 Uzaktan eğitim kursuna katılarak yakındaki eğitim kurumuna seyahat ederken harcanan paradan ve zamandan tasarruf edebilirsiniz. Bu eğitimler, ek bir ücret ödemeden öğrenim merkezinize çevrimiçi olarak erişmenizi sağlar. Ayrıca uzaktan eğitim merkezlerinde verilen ders, geleneksel eğitim merkezlerinde verilen derslerden daha ucuzdur.

  • Uzmanlara Kolay Erişim:

Geleneksel sınıflardaki öğrenciler, onlara rehberlik etmek için sınırlı seçeneklere sahiptir, ancak video konferans yoluyla uzaktan eğitim, şehrinizde veya ülkenizde olmasalar bile, kursunuzdaki uzmanlara erişmek için genişletilmiş fırsatlar sağlayacaktır. Uzmanlıklarını ve deneyimlerini sizinle paylaşmak için dünyanın herhangi bir yerinden sizinle kolayca bağlantı kurabilirler. Böyle bir tesis geleneksel sınıflarda mümkün değildir.

  • Diğer Eğitim Kurumlarıyla İletişim Kurun:

Ayrıca, video konferans yazılımı aracılığıyla uzaktan eğitimler alarak diğer birçok e-okulla da iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca, deneyimlerinizi ve problemlerinizi karşılıklı olarak birbirleriyle paylaşmak için, dünyanın her yerinde, sizden uzak yerlerde bulunan öğrencilerle bağlantı kurabilirsiniz. Video konferans yoluyla uzaktan eğitim, farklı çalışma ortamlarından ve kültürlerden başkalarıyla işbirliği yaparak etkileşimli becerilerinizi geliştirmenizi de sağlar. Bu tür tesisler geleneksel sınıf eğitim sisteminde mevcut olmayacaktır.

  • Sanal Geziler:

Bütçeniz gerçek bir okuldan gezilere çıkmanıza izin vermiyorsa, uzaktan eğitimler için bir diğer önemli avantaj sanal geziler planlamaktır. Video konferans, uzaktan eğitim kurslarının öğrencilerinin kendileri için önemli yerleri ziyaret etmelerini ve eğlenceyi gerçek bir seyahatten daha iyi deneyimlemelerini sağlar. Bu sanal geziler, hiç düşünmediğiniz yerleri ziyaret etmenizi sağlar. Ayrıca bu tür geziler, öğretmenlerinizin veya öğretim görevlilerinin sıradan derslerinizi her zamankinden daha ilginç hale getirmesini sağlayabilir.

Bu nedenle, ezTalks Cloud Meeting veya Skype vb. Gibi video konferans yazılım araçlarıyla uzaktan öğrenme, günlük rutinlerini bozmadan bile niteliklerini geliştirmek isteyenler için bir dizi avantaj sunar.

Uzaktan Eğitimin Faydaları sonucunda zaman ve mekandan bağımsız eğitim hayatınızı düzenleyebilirsiniz.

Kaynak: https://www.eztalks.com/elearning/benefits-of-distance-learning.html

Mesaj Yaz
Merhabalar, ben MatematikOnline platformunun kurucusu Burcu Yılmazgüç.
Size nasıl yardımcı olabilirim?