Yorumlar

Öğrenci ve Velilerimizin

Değerli Görüşleri

Gamze Hanım

Gamze Hanım Defne ve Nehir’in Velisi 6.sınıf
Pandemiden sonra çarpım tablosunda bile zorlanan ikizlerim kısa zamanda açığı kapattı. Kızlar çok mutlu. Seval hocam gerçekten işini biliyor.

Gonca Hanım

ALES Hazırlık
Matematikonline ile tesadüfen karşılaştım ve Süleyman Hoca ile ALES hazırlık sürecimde çalıştık. Kısa sürede konuları hatırlayıp soru çözümü yaptık. Online dersten çekinmeme rağmen çok faydalı oldu.10 yıldır alamadığım bir puan aldım. Çok teşekkür ederim.

Neziye Hanım

Doğukanın Velisi / LGS – İstanbul
Berin Hoca ve Burcu Hoca…Allah’a şükrediyorum bu iki kadını karşıma çıkardığı için. Gerçekten ilk önce mükemmel, merhametli, vicdan sahibi, çok güzel kalbe sahipler ve bu insanların öğretmen oluşu da tabi ki… Yani merhamet sahibi insanlar öğretmen olunca demek ki böyle oluyor, demek ki çocuklara daha yakın davranabildikleri için onların içindeki cevheri çıkarabiliyorlar diye düşünüyorum. Ben bunu yaşadım ve gördüm Berin Hocada. Benim oğlum 8.sınıf LGS’ye hazırlanan bir çocuktu. 7.sınıfa kadar dersleri kötü gitmiyordu. Yani sayısalı da kötü değildi ama 8.sınıfta sayısaldan tamamen koptuk. Özellikle matematikten. LGS deneme sınavlarında, dershaneye de verdim ben oğlumu ama yine de denemelerde 6 7 en fazla 8 net çıkartabiliyordu. Tamamen bırakmıştı. Son 2 ay kala artık umudunu kesti. Oğlum diyordu ki ‘hayır ben matematiği yapamıcam.’ Ben direndim ve matematikonline.com sitesinden önce Burcu Hocayı buldum onunla konuştum ve beni Berin Hoca ile tanıştırdı ve derslere başladık. 2 ya da 3 ders sonra Doğukan 13,14,15 net çıkarmaya başladı denemelerde. 4. ve 5. dersten sonra 16-17 net çıkarmaya başladı. Doğukan artık 19 ve 20 net çıkartıyor. Ders bitti ve Doğukan artık 19- 20 net çıkartıyor. Ayrıca Berin Hoca nasıl bir yol izledi gerçekten bilmiyorum, nasıl bir etki yarattı oğlumun üzerinde onu da bilmiyorum Türkçe tamamen ful çıkıyor. Mutlaka 4-5 yanlışı çıkıyordu. Diğer derslerin tamamı da ful çıkıyor. Bazen 1 ya da 2 yanlış gelebiliyor. Çok ama çok gerçekten çok teşekkür ederiz Berin Hocam ve Burcu Hocam. Allah sizden razı olsun. Kesinlikle ve kesinlikle kızım var sizlerle devam edicem derse. Çok teşekkürler.

Sait Bey

Ege’nin Velisi / İtalya
Ege derslerin çok eğlenceli geçtiğini klasik online dersler gibi olmadığını söylüyor. Aynı zamanda verilen ödevler o kadar kararında ki hem Ege’yi bunaltmıyor hem de işledikleri konu hafızasında taze kalıyor. Matematik konusunda derslere başladığı günden beri çok gelişme gösterdi. Hepinize teşekkür ederiz.

Sema Hanım

Ada’nın Velisi / 4.Sınıf – İstanbul
Geçen gün ben evde yoktum ve Ada dedi ki ‘Anne ders o kadar çabuk bitti ki sanki 5 dakika sürdü.’ Keyif aldığı için çok mutluyum. Biz artık matematiği çok seviyoruz ve çok mutluyuz😊

Sertan Bey

Irmak’ın Velisi / 2.Sınıf – Ankara
Öğretmenimiz kızım ile o kadar iyi iletişim kurdu ki Irmak artık matematiği çok seviyor. Derse daima hazırlıklı gelmesinin yanında ders süresini etkili ve verimli kullanıyor. Irmak ilgisini hiç kaybetmeden dersin sonuna kadar istekli bir şekilde öğreniyor. Irmak 2.sınıf olduğu için online eğitimin etkinliği konusunda endişelerim vardı fakat hepsi yersizmiş. Önemli olan öğrenci ve öğretmenin uyumu. Öğretmenimize ve matematikonline ekibine teşekkür ediyorum.

Tayfun

Öğrenci / 11.Sınıf – Fethiye
Derslere ilk başladığım günü hatırlıyorum gerçekten yanlış yapmaktan korktuğum için soruyu okumaya bile çekiniyordum. Ders süreçleri ilerledikçe hem öğrendim hem de cesaretlendim. Şu an temel matematik becerilerinin tümüne hakimim. Yeni nesil sorular artık benim için soruya başlarsam gerisi gelir dediğim soru tipleri. Hocam o kadar iyi yönlendirmeler yapıyor ki matematiğin m sini duymak istemeyen ben şu an yeni nesil tyt soru bankası çözüyorum. Matematikonline ile iyi ki karşılaşmışım diyebilirim.

Tuğba Tuğman

ALES Öğrencisi / Bodrum
Çok çok teşekkürler Burcu Hoca emeğin büyük. Soranlara mutlaka seni tavsiye edeceğim. Senin gibi işini severek ve doğru yapan insanlara ihtiyacı var herkesin.

Elif Karagöz

ALES Öğrencisi / İstanbul
36 yaşındayım, Üniversite sınavına 17 yaşında girmişim; 19 yıl olmuş! Temel matematik bilgilerimden aklımda kalan tek şey, üçgenin iç açıları toplamı 180 derece. Ales’e girilecek, 70 üzeri alınacak eşit ağırlıktan. Kendi kendime çözdüğüm ilk Ales (geçmiş Aleslerden deneme olarak) sınavından 15 doğru matematik sorusu (net de değil) ancak yapabilmişim. Online ders alayım derken tesadüf matematik online’ı buldum, aradım, Burcu Hoca telefonu açtı. Birincisi; her derse en özenli bir hazırlıkla gelen, ders uzamış asla dert etmeyen (isteği; konu anlaşılsın, sorular çözülsün), geceleri “ben bunları çözemedim” diye attığım whatsapp mesajlarına en kısa zamanda sorunun çözümü (gerekiyorsa sesli açıklaması, gerekiyorsa video çekimi) ile geri dönen, müthiş özverili ve işini çok iyi yapan bir hoca. O kadar nokta atışı bir çalışma tarzı var ki; yapabileceklerinizi anlayıp o soruları kaçırmamanızı sağlıyor, yapamam dediğiniz soruların da nasıl çözüleceğini öğretiyor ve yapabiliyor duruma geliyorsunuz. Birkaç hafta önce yanına bile yaklaşmaktan korktuğum (lise hayatım boyunca da kendilerinden uzak durduğum), ben bunları zaten yapamam hiç uğraşmayayım dediğim; olasılık, kombinasyon, permutasyon, geometri gibi karmaşık kavramlar; şu an çözebildiğim sorular. Yani; yapabileceğiniz soruları kaçırmamanızı, yapamam dedikleriniz konusunda da cesaretlenmenizi ve çoğunu hakikaten çözebilmenizi sağlayan bir yöntemi var. Bir ay bile sürmedi deslerimiz, ödevlerimi yaptım, 7-8 ders aldım toplam; ama son çözdüğüm deneme sınavından (yine bir geçmiş Ales sınavı) 40 matematik neti çıkardım. Sınav stresi ve Ales’in meşhur -çoğu kişiye- yetmeyen vakti ile, gerçek sınav sonucu biraz daha düşük olabilir tabiki ama; eskiden hayal olan 70 üzeri, Burcu Hoca sayesinde artık ulaşılabilir bir hedef. Derslerimizin bitmesine ise üzgünüm. Burcu Hoca bana matematiği yıllar sonra sevdirdi ve keyfine varmamı sağladı. Matematik ve keyif kelimelerini yan yana kullanmak benim için yeni, ama gerçekten çok keyifliydi derslerimiz; çünkü soru çözebilmeye başladım ve insanın aklını ve bilgilerini kullanarak bir problemi çözmesi, çözebilmesi (o bir matematik problemi de olsa) çok hoşuna gidiyor. Tüm emekleri için gerçekten çok teşekkür ediyor; çalışkanlığı, iyi niyeti ve iyi öğretmenliği için de kalbimden tebrik ediyorum.

Derya Hanım

Tuna’nın Velisi / 4.Sınıf Ankara
Oğlum Tuna 4.sınıf öğrencisi. Matematik ile arası zaten iyiydi. Hatta özel bir merakı var diyebilirim. Evde sürekli ileri matematik ile ilgili sorular soruyor ve biz bir yerde yetersiz kaldık. Sıfırı kim bulmuş, trigonometri nedir, olimpiyat soruları vs… Derslerden önce nasıl bir yol izleyeceğimizi bilmiyorduk. Hocamız biraz deneyelim süreç bizi yönlendirecek dedi ve gerçekten de öyle oldu. Şimdi Tuna hem kendi sınıf seviyesinde matematik konularında eksiksiz bir şekilde ilerliyor hem de hocamız her hafta onun merak ettiği farklı bir matematiksel konuyu işliyor. Tuna merak ettiği her şeye cevap alabildiği için çok memnun. Tabi biz de…
Mesaj Yaz
Merhabalar, ben MatematikOnline platformunun kurucusu Burcu Yılmazgüç.
Size nasıl yardımcı olabilirim?