sınavda başarılı olmak için 8 ipucu
Yazıyı değerlendirin

 

Sınavlar… Oldukça zorlar, değil mi? Neyse ki stresle başa çıkmanın ve istediğiniz notları almanın yolları var. İşte sınavda başarılı olmak için 8 ipucu…

1.Çalışma zamanınızdan en iyi şekilde yararlanın

Sadece paniğe kapılmayın, kafanızı bir yığın kitaba gömün ve en iyisini umut edin. Organize olun. Bir program yapın ve her konu için ne kadar zamana ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Her gün biraz çalışın ve beyninize her 45 dakikada bir mola verin.

2. Yalnız çalışmayın

Neden arkadaşlarla bir çalışma grubu oluşturmuyorsunuz? Size çeşitlilik ve akademik destek sağlar, ayrıca aynı hedefler için çalışan çevrenizde insanların olması motive edicidir.

3. Stresinizle başa çıkın

Sınav stresi aslında normaldir- aslında, biraz stres olumlu bir motivasyon kaynağı olabilir.

Ancak çok fazlası performansınızı olumsuz etkileyebilir. Bu yüzden egzersiz yaparak ve arkadaşlarınızla rahatlayarak zaman geçirin. Sinirli veya bunalmış hissetmeye başlarsanız, bir süre kitaplardan uzaklaşın. Bir süre…😊

4. Yardım istemekten çekinmeyin

Sınavda başarılı olmak için öğretmenlerinizden yardım istemekten korkmayın- yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaklardır. Zorlandığınız bir konu hakkında açıklamaya ihtiyacınız varsa, onlardan sizinle konuşmalarını isteyin. Etrafınızda bir destek ağı varken sessizlik içinde panik yapmayın.

5. Yeteri kadar uyuyun

Dinlenmek beyniniz için iyidir. Her gece tam sekiz saat uyuyun ve geç saatlere kadar çalışmaktan kaçının. Uyku, başarıyı ölçmek için çok önemlidir.

6. Sınavdan önceki gece hazırlıklarınızı tamamlayın

İhtiyacınız olan her şeyi bir gece önce bir çantaya koyun- bu şekilde, ertesi gün son dakika telaşını önleyebilirsiniz. Temel öğeler kalem, kurşun kalem, hesap makinesi ve suyu içerebilir.

7. Sabahınızı en iyi şekilde geçirin

Erken kalkın ve kahvaltı yapın- isteseniz de istemeseniz de yemeğe çalışın. Açlık beyninizi yavaşlatır, artı kim sınav salonunda gürleyen bir karın ister? Ayrıca, ekleyebileceğiniz veya çıkarabileceğiniz katmanlara sahip rahat giysiler giydiğinizden emin olun – sınav salonunun ne kadar sıcak veya soğuk olacağını bilemezsiniz.

8. Sınav salonundayken acele etmeyin

Sınav salonunun dışında beklerken, çalıştıklarını arkadaşlarınla ​​tartışmaktan kaçın. Muhtemelen hepiniz biraz farklı şeyler çalışmış olacaksınız, bu yüzden birbirinizi panikletmeyin!

Salon dışında sessizce oturun, derin nefes alın ve notlarınıza bakmaktan kaçının. İçeri girdikten sonra sınav talimatlarını çok dikkatli bir şekilde okuyun. Her soru için zaman ayırın ve saate dikkat edin.

Bir sorunun cevabını bilmiyorsanız, atlayın ve daha sonra geri dönün. Asla bir sınavı erken bırakmayın, verilen zamanı tam olarak tamamlamak ve cevaplarınızı gözden geçirmek için kullanın. Ve unutmayın- Sınavda başarılı olmak için sadece elinizden gelenin en iyisini yapabilirsiniz.

İyi şanslar!

 

Kaynak: https://blog.intostudy.com/studying/exams-revision/8-simple-tips-for-exam-success/

https://www.matematikonline.com/online-ozel-ders-nedir/

Mesaj Yaz
Merhabalar, ben MatematikOnline platformunun kurucusu Burcu Yılmazgüç.
Size nasıl yardımcı olabilirim?