Yazıyı değerlendirin

Ön lisans bölümlerinden ilgili lisans bölümlerine geçiş yapmak isteyen öğrenciler dgs online kurs almayı tercih etmelidirler. DGS, üniversite sınavında istediği sonucu elde edememiş ya da okuduğu bölümden memnun olmayan öğrenciler için bulunmaz bir fırsattır. Sınava başvuracak öğrencilerin açık öğretim ön lisans ya da meslek yüksekokulu mezunu olmaları gerekir. Son sınıf ve mezuniyet şartlarını yerine getirmiş adaylar da DGS’ye başvurabilirler. DGS sayısal ve sözel bölüm olmak üzere toplam 120 sorudan oluşmaktadır. Sorular genellikle muhakeme yeteneğini ölçecek şekilde hazırlanmıştır. Yani öğrencilerin ön lisans eğitimlerinde öğrendikleri bilgileri değil her öğrencinin yapabileceği soru tarzlarını içerir. Sınav süresi 150 dakikadır. Sınavda süre öğrenciler için bazen sorun yaratabilmektedir. Bu sınavın yüzde ellisini oluşturan matematik testinde yer alan soru tarzlarını dgs online kurs programında ön plana çıkarıyor, pratik yöntem ve tekniklerle sizleri bu sınava en iyi biçimde hazırlıyoruz.

DGS Matematik Özel Ders Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Öncelikle DGS matematik dersi alırken tercih edeceğiniz öğretmeni rastgele seçmemeniz gerekir. Bu sınav her yıl tekrarlansa da siz bir yıl emek vererek bu sınava hazırlanacak ve umut bağlayacaksınız. İnternet ortamında dgs online kurs diye arama yaptığınız zaman karşınıza öğrenciden mühendise, doktordan alan dışı öğretmenlere kadar herkesin matematik dersi verdiğini görebilirsiniz. Seçeceğiniz öğretmenin matematik öğretmeni hatta lise matematik öğretmenliği çıkışlı olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca DGS tecrübesi olan bu sınava daha önce öğrenci hazırlamış öğretmen bulmak sizin için oldukça önemlidir. Daha önce bu sınava çok sayıda öğrenci hazırlamış biri olarak söyleyebilirim ki DGS hakkında en güncel bilgilere sahibim ve her yıl DGS ile ilgili son değişikleri yakından takip ederim. Ders süreçlerinde bizi tercih ettiğiniz takdirde pişman olmayacağınızı ilk dersten anlayabilirsiniz. Ücretsiz tanışma dersimize katılmak için hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DGS Online Matematik Özel Dersler Hakkında

Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girecek öğrenciler ön lisans eğitimlerini tamamlamış ve genellikle çalışma hayatına başlamış kişilerdir. Bu sınava hazırlanmak için bire bir ders almak ya da dershaneleri tercih etmek zorunda değilsiniz. Gün içinde vaktiniz olmasa bile dgs online kurs alarak evinizin konforunda sınava verimli ve sistemli şekilde hazırlanabilirsiniz. Dersler internet ortamında bir program yardımıyla işlenir. Canlı olarak ses ve görüntü (isteğe bağlı) paylaşımı yapılır. Tüm kaynaklar size pdf olarak sunulur. Öğretmenin ekranında yapılan tüm çözüm ve işlemler senkronize olarak sizin de ekranınıza yansıtılır. Aslında sınıf ortamında yapılan derslerden hiçbir farkı yoktur. Sizin bilgiye en kısa yoldan ulaşmanızı sağlar. Yolda kaybedeceğiniz vaktinizi ders çalışmak için harcayabilirsiniz.

Online DGS matematik derslerine başlamadan önce sizin geçmiş matematik bilgilerinizi anlamak, hedeflerinizi öğrenmek ve tamamen size özel bir program hazırlamak için ücretsiz tanışma dersi yapılır. Bu dersten sonra size uygun konu anlatımları ve kolaydan zora doğru derecelendirilmiş DGS soru kalıpları ile içerik hazırlanır. İçerikler doğrultusunda işlenen her ders sonunda size o konuyla ilgili test verilir. Yalnız bu testler itinayla seçilmiş ve DGS soru tiplerine benzer sorulardan oluşmaktadır. Neler öğrendiğinizi ölçmek açısından belli aralıklarla DGS matematik denemesi uygulanır ve sonuçlar analiz edilir. Analizler doğrultusunda eksik kaldığınız noktalar tespit edilerek tekrar yapılır. Bu sayede tam öğrenme sağlanmış olur. Göreceksiniz ki dersler sonunda sadece matematik netleriniz artmayacak. Kendinize olan inancınız ve özgüveniniz de çok daha yüksek olacak. Bu motivasyon sayesinde hayallerinize kavuşacak ve tam olarak istediğiniz mesleği yapma imkânı bulacaksınız.

DGS Matematik Sorularının Analizi

DGS sayısal bölümde 60 adet soru bulunmaktadır. 60 soruda 20-25 arasında sayılar ve cebir konularından soru gelir. Problemler kısmında ortalama 10 soru, matematik 2 diye adlandırdığımız bölümden de 10 soru gelmektedir. Geometri bölümünde de ortalama 7 soru bulunur. Geriye kalan sorular akıl yürütme ve tablo yorumlama kısımlarından gelmektedir. Özellikle sayısal mantık dediğimiz bu bölümler için sizlere son yıllarda çıkmış sorulara çok benzer soru tarzlarında kaynaklar hazırlıyoruz. Bu bölüm sizin diğer adaylara fark atabileceğiniz bölümlerdir. Özellikle geometri ve sayısal mantık kısımlarındaki bazı soruların standart sapması çok yüksektir. Bu soruları doğru yanıtladığınız takdirde binlerce adayın önüne geçebilirsiniz. Diğer taraftan problemler, çoğu öğrencinin ismini bile duyduğunda çekindiği bir alan. O konuda da problem çözme taktiklerimiz soruları kolayca hallediyoruz. Problem sayısı göz ardı edilemeyecek kadar çoktur. Neredeyse sayısal bölümün altıda biri problemlerden oluşur. DGS matematik özel derslerimiz ile problem çözmede de bir adım önde olacaksınız.

DGS’de başarılı olmak için çok değil doğru yöntem ve tekniklerle çalışmanız gerekir. ÖSYM yeni nesil soruları son yıllarda birçok sınavda kullanmaktadır. DGS de bu sınavlar arasındadır. Ne yazık ki bazı öğretmen ve kurumlar bu soru tarzlarına gerektiği gibi uyum sağlayamamış hala eski tip sorular ile öğrencilere vakit kaybettirmektedirler. İşte tam burada matematik online farkını ortaya koymaktadır. İlk dersten itibaren farkımızı görecek ve bizimle çalıştığınız için çok mutlu olacaksınız.

DGS’de Başarılı Olmak için Yapmanız Gerekenler

  • Öncelikle hedefinizi belirlemeli, şu anki matematik temelinizin ve ilerleyerek gelebileceğiniz noktanın farkında olmalısınız. Yani kendinize gerçekçi hedefler koyarak bu yolda ilerlemelisiniz. Matematik temeliniz hiç yoksa ya da çok zayıfsa sistemli çalışmayı göze alarak DGS matematik özel ders almalısınız. Geçmişten gelen bilgi birikiminiz varsa ve sınavda ortalama 15 net yapacak düzeyde iseniz destek alarak ya da kendinizi çalışarak sınavda başarılı olabilirsiniz.
  • Bu sınav, çok çalışarak değil doğru yöntem ve tekniklerle çalışarak kazanılır. Doğru soru kalıpları ile sınavdan önce hiç karşılaşmadıysanız sınav anı sizin için sıkıntılı geçecektir. Program doğrultusunda sağlam ve etkili şekilde çalışmalısınız.
  • Deneme, hedefinizdeki bölümün kapısının anahtarıdır. Denemeler çok önemlidir. Sayısal bölümden 15 ve üzeri net yapmaya başladığınız günden itibaren düzenli olarak denemeye girmelisiniz. Her hafta en az bir deneme çözmeli ve sonuçlarını çok iyi analiz etmelisiniz. Bazı soruları normal soru bankalarında çözebiliyorken denemelerde çözemezsiniz. İşte bu pratik size başarıyı getirecektir. Ayrıca deneme sonuçlarını iyi değerlendirmeniz gerekir. Her denemeden sonra yapamadığınız soruları ayırarak bir süre sonra bu sorulara tekrar bakmalısınız. Bu uygulamanın size çok fayda sağladığını göreceksiniz. Ayrıca Türkiye geneli denemelere katılmanız, diğer adaylar arasındaki sıralamanızı görmenizi sağlayacaktır.
  • Sabır, sınava hazırlık döneminde en iyi arkadaşınız olmalı. Hızlı başlayıp çabuk yorulan birçok aday vardır. Yavaş yavaş, sindirerek ve çalışmalarınızı geniş zaman dilimine yayarak yapmalısınız.

matematikonline.com ile DGS’ye Hazırlanmak Fark Yaratır

DGS hakkında tecrübe sahibi hocalarımız ve sınav sorularına benzer olarak seçilen sorularımız ile biz hazırız. DGS tecrübesi olan hocalardan ders almak, artı bir puanla başlamanızı sağlayacaktır. Büyük şehirlerde yaşıyor ve yolda vakit kaybetmek istemiyor ya da çalışıyorsanız online dgs online kurs matematik derslerimizi tercih ederek matematiği evinize kadar getirebilirsiniz. Aklınızdaki sorulara cevap bulmak ve ücretsiz dgs online kurs tanışma dersimize katılmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hepinize yürümek istediğiniz yollarda başarılar dilerim.

Mesaj Yaz
Merhabalar, ben MatematikOnline platformunun kurucusu Burcu Yılmazgüç.
Size nasıl yardımcı olabilirim?