Ortaokul Öğrencilerimiz Yeni Nesil Matematik Sorularında Artık Çok Daha Başarılı…

Matematikte başarıya giden yol, 5.sınıf matematik özel ders seansları ile aydınlanıyor!

Bir çocuğun matematikle tanışması, onun zihinsel gelişiminde önemli bir adımdır. 5.sınıf öğrencileri, matematik kavramlarını öğrenerek, mantıklı düşünme becerilerini geliştirir ve analitik düşünme yolunu keşfeder.

Uzman matematik öğretmenlerimiz eşliğinde, çocuğunuzun matematikte özgüvenini artırmak ve 5.sınıf matematik dersinde başarılı bir öğrenci olmasını sağlamak için ilkokul matematik özel derslerine bir adım atın!

  5. sınıf matematik özel ders

  5. sınıf matematik özel ders

  Matematik öğrenme sürecinde bireysel farklılıkları dikkate almak, öğrencilerin matematik başarısını artırmada önemli bir adımdır. Her öğrencinin matematik öğrenebileceğine olan inancımızla, öğrencilerimize bireysel hızlarına ve öğrenme stillerine uygun matematik öğretimi sunmaktayız.

  5. sınıf öğrencilerimiz doğal sayılarda işlemler konusunda ayrıntılı soru çözümleri yaparlar ve yine yeni nesil sorular ile bu bilgilerini pekiştirirler. Öte yandan öğrencide matematiksel düşünme becerilerinin temelini oluşturan örüntü kavramı ile tanışırlar. Öğrencilerin örüntü kavramını içselleştirip bunu tüm derslere uygulaması çok önemlidir.

  Doğal sayılarda problemler çözmeye başlayan 5. sınıf öğrencileri matematiksel işlem becerilerini günlük hayata entegre etmeyi öğrenir. 5.sınıf onlinematematik özel ders seanslarımızda öğrencilerimize tüm bu konuları ezberden uzak mantıksal bağlantılar şeklinde sunarız. Öğrenci keşfederek çözdüğü bir matematik probleminde başarılı olur ve o konuya ilgi duymaya başlar. Ezber yapmadan keşfederek anladığını gören öğrenci için mutluluk ve başarı kaçınılmazdır.

  5.sınıf matematik özel ders seansları öğrencilere neler sağlıyor?

  Matematik özel dersler öncelikle, bireysel dikkat ve öğrenme imkanı sunar. Öğrenci, özel derslerde öğretmenin tam dikkatine sahip olur ve konuları daha derinlemesine anlama şansı elde eder.

  Ayrıca, matematik özel derslerinde öğrencinin özgün öğrenme hızı dikkate alınır. Öğrenci, kendi hızında ilerleyebilir ve konuları daha iyi kavramak için gerekli zamanı ayırabilir. Öğretmen, öğrencinin ihtiyaçlarına uygun stratejiler kullanarak dersleri kişiselleştirir. Bu, öğrencinin öğrenme sürecini maksimize eder.

  Matematik özel derslerinin diğer bir faydası, öğrencilerin güvenlerini artırması ve motivasyonlarını yükseltmesidir. Bire bir derslerde öğrenci daha fazla destek alır ve başarıya yönelik deneyimler yaşar. Son olarak, matematik özel dersler öğrencileri sınavlara hazırlar. Öğretmen, sınav formatını anlatır, stratejiler sunar ve pratik yapma imkanı sağlar. Bu şekilde, öğrenciler sınavlarda daha başarılı olma şansını elde eder. Matematik özel derslerinin tüm bu faydaları, öğrencilerin matematik becerilerini geliştirmelerine ve başarılarını artırmalarına yardımcı olur.

  5.sınıf Ders Adımları

  Online ders süreçlerimizde;

  • Öncelikle öğrencimizin hazırbulunuşluk ve ön bilgi düzeyini belirleriz.
  • Çıkan sonuca göre tamamen öğrenciye özel olarak hazırlanan dokümanlar ile derslere başlarız.
  • Online derslerde öğrenci ve öğretmenin karşılıklı olarak aktif olduğu öğrenci merkezli yaklaşım esastır. Dolayısı ile öğrenci derste bol bol konuşur, soru çözer ve yorum yapar.
  • Ders esnasında ve sonrasında öğrencimize başarı hazzını yaşatıp aynı zamanda onun iç motivasyonunu harekete geçiririz. Çünkü kalıcı öğrenmeler sağlamak ilk hedefimizdir.

  Siz de bu süreçte bizimle tanışmak ve 5.sınıf matematik özel ders fiyatları ve sistemimiz ile ilgili bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

  5.Sınıf Matematik Konuları

  Ders seanslarında işlenecek olan matematik öğretim programı, sayılar ve işlemler, geometri, ölçme ve veri işleme öğrenme alanlarından oluşmaktadır.

  • Doğal Sayılar
  • Doğal Sayılarla İşlemler
  • Kesirler
  • Kesirler ile İşlemler
  • Ondalık Gösterim
  • Yüzdeler
  • Temel Geometrik Kavramlar ve Çizimler
  • Üçgenler ve Dörtgenler
  • Uzunluk ve Zaman Ölçme
  • Alan Ölçme
  • Geometrik Cisimler
  • Veri Toplama ve Değerlendirme

  5.Sınıf Matematik Özel Ders Fiyatları

  5.sınıf matematik özel ders fiyatları, öğretmenin deneyim düzeyi, eğitim kalitesi, ders süresi ve sıklığına bağlı olarak değişir. Öğrenci ve velilerin özel ders seçimlerinde dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar verdır.

  Ders seçerken sadece ders ücretine göre değerlendirme yapılmamalıdır. Aksi halde verimli geçmeyen dersle öğrencide motivasyon kaybına neden olur. Aynı zamanda harcanan para, zaman ve emek açısından olumsuz sonuçlanan bir süreç yaşanır.

  Genel olarak ders süresi 60 dakikadır. Ders ücretleri 400TL – 600TL olarak değişmektedir.

  Öğrencinin ihtiyaçlarına ve hedeflerine bağlı olarak dersler haftada bir kez veya daha sık düzenlenebilir. Matematik Online platformunun uzman matematik öğretmenleri ile tanışmak 5.sınıf matematik özel ders fiyatları ile ilgili bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. 

  Mesaj Yaz
  Merhabalar, ben MatematikOnline platformunun kurucusu Burcu Yılmazgüç.
  Size nasıl yardımcı olabilirim?